۲۱ اسفند ۱۳۹۶

عمل نکردن به جهاد سبب وجود فساد بر روی زمین می شود/ وجود فساد وظلم بر روی زمین نتیجه عمل نکردن به جهاد در راه خداوند است

اگر جهاد وجود نداشته باشد فساد، ظلم و بی بند و باری تمام زمین را فرا خواهد گرفت بنابراین آنچه که برخلاف نظام اسلامی و خواسته های خداوند است حاکم شدن ظلم بر روی زمین است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی«مد ظله» ظهر امروز در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید استان قم که در محل دفتر معظم له برگزار شد، شهید و شهادت را یکی از مسائل مهم اسلام دانسته و اظهار داشتند: مدال هایی که خداوند بر اثر جهاد بر سینه شهدا گذاشته اند از اهمیت بالایی برخوردار است که باید توجه ویژه ای به آنان شود.

ایشان افزودند: شهدا زنده اند چرا که خداوند در آیات قرآن کریم به این زنده بودن شهدا اشاره کرده است و همچنین شهدا از وظیفه ای که انجام داده اند خشنود و راضی هستند.

مرجع تقلید شیعیان جهان به جهاد در راه خداوند اشاره و تصریح نمودند: جهاد یک ارزش الهی است چرا که جهادگران باید راه را برای دیگر افرادی که می خواند در این راه باشند و ادامه دهنده راه مجاهدان باشند هموار کنند.

معظم له جهاد با جنگ را متفاوت دانسته و عنوان کردند: اگر فردی در صدد دانستن معنای جنگ است باید شاهنامه فردوسی را مطالعه کند اما برای دانستن جهاد باید به قرآن کریم، روایات و احادیث رجوع نماید.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی«مد ظله» با بیان اینکه ایمان و اخلاص از اهمیت بالایی برخوردار است، ابراز کردند: بدون داشتن ایمان و اخلاص نمی توان در جهاد در راه خداوند حضور داشت چراکه یکی از نشانه های جهاد در راه خداوند ایمان و اخلاص است.

ایشان نتایج جهاد را مد نظر قرار داده و خاطرنشان نمودند: ارزش دینی، که برای به دست آوردن آن باید جهاد کرد، علم و ملک سه تا از نتیجه های مهم و اساسی جهاد در راه خداوند است.

معظم له در پایان بیان داشتند: اگر جهاد وجود نداشته باشد فساد، ظلم و بی بند و باری تمام زمین را فرا خواهد گرفت بنابراین آنچه که برخلاف نظام اسلامی و خواسته های خداوند است حاکم شدن ظلم بر روی زمین است.

 

1076 مرتبه بازدید
© 2010 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.