۲۹ مهر ۱۳۹۶

دیدار رؤسای دانشگاه های اسلامی اندونزی با آیت الله العظمی نوری همدانی

رؤسای دانشگاه های اسلامی اندونزی با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی(مدظله العالی ) دیدار و گفت‌گو کردند.

پرفسور شیرازی، رئیس دانشگاه جامع اسلامی رادن فتح و پرفسور مسافر، رئیس دانشگاه جامع اسلامی علاءالدین اندونزی که به دعوت دانشگاه مذاهب اسلامی به ایران سفر کرده‌اند، با حضور در شهر مقدس قم و زیارت حرم حضرت معصومه(س)، به همراه حجت‌الاسلام مختاری ریاست و مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور در بیت حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی (مدظله العالی ) با معظم له دیدار و گفتگو کردند.

معظم له در این دیدار گفتند: اولین هدف اسلام، عزت، قدرت و توانمندی مسلمانان در همه نقاط جهان است و در اسلام اصولی برای عزت بیشتر مسلمانان بیان شده است. مرجع عالیقدر شیعیان ادامه دادند : ایمان و اعتقاد به معارف اسلامی، وحدت، بهره گیری از حکومت اسلامی و دوری شدید از تولی کفار بر مسلمانان از پایه ها و اصول عزت مسلمانان در اسلام به شمار می رود. معظم له افزودند: در اسلام مرزهای جغرافیایی مطرح نیست و مرز ما ایمان است، همه کسانی که اعتقاد به اسلام و پیامبر اکرم (ص) دارند همه با هم متحد هستند و مرز در حقیقت ایمان و اتحاد دربرابر کفر و نفاق است.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی (مدظله العالی ) تصریح کردند: حفظ ایمان و اعتقادات اسلامی بسیار مهم است؛ زیرا دشمنان زیادی دربرابر ایمان مسلمانان پیش روی خود داریم و باید حول قرآن و اهل بیت(ع) متحد باشیم. ایشان گفتند: مسلمانان باید با یکدیگر وحدت، اتحاد و همدلی داشته باشند چرا که با یکدیگر برادرند و پیامبر اسلام (ص) تاکید زیاد بر وحدت و اتحاد داشتند. مرجع عالیقدر اظهار داشتند: قدرتهای فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مسلمانان به حکومت بر می گردد، لذا مسلمانان باید حکومت مستقل داشته باشند و امروز در ایران اسلامی قدرت و عزت متجلی است.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی (مدظله العالی ) گفتند: مسلمانان با هم برادرند اما کار داعش و تکفیری ها کشتن مسلمانان است و باید مردم متحد اندونزی از شیعه و سنی در برابر استکبار، صهیونیست ها، سلفی ها و تکفیری ها مقاومت کنند تا عزت و عظمت صدر اسلام را بدست آورند.

1178 مرتبه بازدید
© 2010 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.